Menu

Yeni Yıl Kombinleri

Yeni yıl kuşkusuz hepimizin şık görünmek istediği, aynı zamnda rahat da olmak istediği bir gün. Yeni yıl programı çerçevesinde her kadın hem göz alıcı görünmek hem de ilerleyen saatlerin rahatlığına ayak uydurabilmek ister.

 

Ben de size bu çerçevede yeni yıl için tercih edebileceğiniz beş ayrı kombin hazırladım.

Umarım yeni yıl kombin önerileri kapsamında hoşunuza gider ve size ilham verir.

Daha önce instagram adresimde yayınladığım bu kombin önerilerini şimdi bir de bu platformda sizinle paylaşmak istedim.

1- Kombin: Yeni yıl kombinleri denince ya da özel gün kombinleri denince akla ilk gelen kumaş kuşkusuz ki saten kumaştır. Hem jakarlı alt yapısıyla göz doldurur hem de oldukça cool gözükmesini sağlar. Yeni yıl kombinleri çerçevesinde hazırladığım ilk kombin lacivert ve kendinden takılabilir ya da çıkarılabilir kemeri olan saten elbise.

Onun altına elbisenin kısalığından dolayı rahat etmenizi önlememesi adına giyebileceğiniz ince ama sağlam, siyah bir çorap mükemmel bir bütünlük yakalamanızı sağlayacaktır.

Aynı zamanda, ucu hafif sivri, mat, uzun topuklu siyah bir ayakkabı da yakalamaya çalıştığınız imajın altını çizerek güçlendirecektir.

Giydiğiniz elbisenin kolları eğer yoksa, giyebileceğiniz ince, kendinden simli bir bolero elbisenizi çıplaklığını tamamlayacaktır. Bulunduğunuz ortamda elbette boleroyu çıkarabilir, bu şekilde de devam edebilirsiniz.

Aynı şekilde uzun zincirli, siyah,kendinden desenli bir kutu çanta ile de görünüşü mükemmel hale getirebilirsiniz.

Elbise: Adil Işık

Ayakkabı: İnci Deri

Çanta: Koton

2-Kombin: Yeni yıl kombinleri konusunda daha neşeli ve göz alıcı olmak istiyorsanız daha simli parçalar tercih etmenizde fayda var.

Ben ikinci kombinimde etek kısmı fırfır detaylı, takılabilir ya da çıkarılabilir kendinden kemeri olan, simli, altın rengin üzerine kahverengi bir elbise tercih ettim.

Elbisenin yakası oldukça açık olduğu için daha rahat etmek adına, kolsuz, jakarlı, dik yakalı bir büstiyer giydim.

Kahverengi tonuna şarap rengini çok yakıştırdığım için şarap rengi bir çizme ile görünümü tamamladım.

Ayrıca yine zincir detaylı, kutu, siyah çanta bu kombinin de tamamlayıcı parçası oldu. Yeni yıl kombinleri devam ediyor.

Elbise: Trendyol

Çizme: Zara

Çanta: Koton

3- Kombin: Bulunduğunuz mekana göre giyinmek en doğrusudur. Bazen özel günlerde bile bir seviye ciddi giyinmek gereken durumlarla karşılaşabiliyoruz.

Yeni yıl kutluyorsunuz ama aynı zamanda bir miktar da resmi olmanız gerekiyorsa yardımı kalem etekten alabilirsiniz.

Bu durumdaki insanlar için de bir kombin hazırlamak istedim ve elim direkt kalem eteğe gitti.

Yeni yıl kombin önerileri için kendinden desenli, siyah suni deri bir kalem etek ve onu tamamlayacak bir bluz harikalar yaratabilir.

Ben alttan çıtçıt detayı olan, kruvaze gelen, kolları düğmeli, şık ve aynı zamanda resmi de bir havası olan bir bluz tercih ettim. Yeşil bir bluz aynı zamanda siyahın kasvetini de alıp götürdü.

Bu kombinde, bacaklarınızın açık olması daha iyi olacak çünkü etek zaten uzun. Aynı zamanda çok siyah olması iç karartıcı olabilir. Bu nedenle şık, rahat, mat ve uzun topuklu bir ayakkabı yine bu kombinde tamamlayıcı olacaktır.

Bu kombini dönem bir çantayla daha şık bir hale getirebilirsiniz. Kısa saplı, kalıp sert, siyah bir çantayla daha romantik bir dokunuş elde edebilirsiniz.

Etek: Zara

Bluz: Zara

Ayakkabı: İnci Deri

4- Kombin: Dans edeceksiniz. Eğleneceksiniz. Bu yüzden hareketli etekler özel günlerde her zaman çok sevilir. Çünkü sizi enerjisiyle daha çok dans etmeye sevk eder.

Etekleri çan gelen hareketli siyah bir elbise bile birçok farklı kombin seçeneği ile size harika hissettirecektir.

Ben dördüncü kombin olarak yeni yıl kombin önerileri kapsamında böyle bir elbise tercih ettim. Etek kısmı çan gelen ve her türlü dans figürüne eşlik eden, sırtı ve yakası düğme ve tül detaylı, kumaş siyah elbise.

Bu elbiseyi tamamlamak için şık siyah bir kemer kullandım. Böylece elbisede bel kısmı daha çok dikkat çekti.

Aynı zamanda etek kısmı çan olduğu be bol olduğu için bacaklara fazla dikkat çekmiyor. Bu nedenle bacakları çorapsız bırakabilirsiniz. Ben de öyle yaptım ve çorap giymedim. Ama elbisenin siyahlığını kırmak ve bir tık daha neşe vermek için şarap rengi çizmelerimi ve yine aynı şekilde şarap rengi, üzerinde dönem çiçeği olan el çantası almayı tercih ettim.

Elbise: Seçil

Ayakkabı: Zara

5- Kombin: Yeni yıl diyince akla ilk gelen renk hiç kuşkusuz ki kırmızıdır. Ben de son kombini bu renkte düşündüm. Yeni yıl kombinleri kapsamında belki de en çok tercih edileni bu olacak.

Kadife kırmızı bir elbise tercih ettim. Etek detayı farklı bu elbisenin hareket ettikçe yukarı sıyrılma özelliğinden dolayı altına siyah ince çoraplarımı giymeyi uygun buldum.

Ama değişiklik olarak bacakları komple açıkta bırakma isteğimden dolayı çizme yerine şık, mat, önü hafif sivri gelen topuklu ayakkabımı giymeyi tercih ettim.

(Ben video çekerken kedim Atlas neler olduğunu anlamaya çalışıyor:) )

Yine dönem havası vermek ve elbisenin modernliğinde leke bırakmak için dönem çantası olarak kısa saplı, sert siyah kadın çantasını takmayı uygun buldum.

Böylece yeni yıl kombin önerileri kapsamında yaptığım kombinlerin sonuna gelmiş oldum.

Elbise: Bershka

Ayakkabı: İnci Deri

Umarım içeriği beğenmişsinizdir. Yeni yıl kombinleri çerçevesinde fikir olması için sunabileceklerim bunlardı. Başka bir içerikte tekrar görüşmek üzere.

 

 

 

 

Kategori:   Genel, Kombinler

Yorumlar