Menu

Pizza Mukbang ve Tarif

Mukbang videoları çekiyorum. Ve bununla birlikte video genelinde sizinle sohbet edip etkileşimde bulunuyorum.

https://youtu.be/RKKidjhMPC0

Videonun tamamını izlemek için tıklayın👉

Bu videoda çoklukla sorulan Monapera isminin nereden aklıma geldiğini, nasıl bu isme karar verdiğimi anlatıyorum. Benim bütün sosyal medya isimlerim Monapera. Peki neden Monapera?

Ayrıca kitaplığımı eski düzeninden bambaşka bir düzene soktum. Eskiden renklerine göre ayırmıştım. Çünkü kitaplığımın kapakları camlı ve içi gözüküyor. Dolayısıyla bir ahenk oluştursun, baktığımda renk kalabalığı görmeyeyim istemiştim. Fakat bu sonradan içime sinmedi çünkü çok niteliksel bir yaklaşım değildi. Dahası kitaplara ve hatta yazarların emeklerine haksızlık yaptığımı hissettim.

Ve yeni düzende onları hem yazarların isimlerinin alfabetik sırayla olacakları şekilde dizdim hem de yazarların her eserini yan yana koydum . Şu anda kendim için de aslında daha çok içime sindi çünkü her yazarın hangi kitabı var rahatlıkla hepsini bir arada görebiliyorum.

Bu şekilde videolarda hem kendimle hem de yemekle ilgili, aynı zamanda gündemle ilgili bulunduğumuz bu sohbetlere yemek tarifleri de giriyor.

Mesela Dominos Pizza Mukbang yaptım ama evde bir pizza yapıcı olarak size kolay yapabileceğiniz, asla zorlanmayacağınız pizza tarifi vereceğim. Kolay pizza tarifi için kalemi kağıdı alın.

Hemen başlayalım.

Pizza Tarifi:

Malzemeler

Hamuru için:

3,5 su bardağı un

Yarım paket kadar yaş maya

Sosu için:

5 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

1 yemek kaşığı kadar salça

Biraz karabiber

2 diş sarımsak

Bir miktar kırmızı biber

Tuz

4 adet domates

1 çay kaşığı kadar toz şeker

Pizzanın üzeri için:

Bolca kaşar peyniri

Zeytin

Mısır

Roka

Sucuk

Salam

İsteğe göre mantar

Hazırlanışı:

Öncelikle pizzanın hamurunu yapalım. Pizza tarifi konusunda en önemli nokta burası.

Yaş mayayı ılık suyun içinde bir güzel eritin dinlendirin. Daha sonrasında rahat çalışabileceğiniz genişçe bir kap alın ve unu koyun. Ardından yaş mayayı unla karıştırın. Daha sonra bu hamuru kulak memesi kıcamına gelinceye kadar yoğurun.

İstenilen kıvama gelen hamurun üzerine bir bezle örtün ve eb az bir saat kadar dinlenmesi için beklemeye bırakın.

Pizza yapılışı için ilerledik. Kolay pizza tarifi ne devam edelim. Daha sonra pizzanın sosunu hazırlamaya geçebilirsiniz. Domateslerin kabuklarını soyun ve rendeleyin. Daha sonra diğer malzemeleri de ekleyerek ocakta pişirin ve kaynadıktan sonra bir 5 dakika kadar ocağın altını açık bırakın.

Hamurunuzu güzelce açın. Oklava en mantıklı seçenek. Daha sonra kullanacağınız tepsiyi alın ve yağlayın. Daha sonra açtığınız hamuru tepsiye yayın.

Sonra hazırladığınız salçalı karışımı hamurun üzerinde gezdirin.

Ve son olarak da kaşar dışındaki bütün üst malzemeleri pizzanın üzerine istediğiniz sıralamayla dizin.

Pizzanız olmaya yakın kaşarı koyup tekrar fırınlayacaksınız..

Daha önce ısıtmış olduğunuz 200 derecelik fırına pizzayı koyun.

15 dakika pişirin, sonra çıkarın ve bolca kaşar koyun üzerine, sonra bir 3 ya da 5 dakika kadar daha pişirin ve alın.

Nefis pizza tarifi burada sona eriyor. Bu tarifler sevdiklerinizle müthiş bir ziyafet çekebilirsiniz. Yanına da dizi ya da film izleyin:))

 

 

Kategori:   Genel, Mukbang, Yemek Tarifi

Yorumlar