Menu

Sandviç Mukbang

Youtube için mukbang videoları üretiyorum. Aynı anda gündemden ya da kendimden yola çıkarak sizinle sohbet ediyorum. Bu benim için bir tutku.

Sandviç yapımı ile birlikteyiz. Bu defa sandviç mukbang yaptım. Sandviç çeşitleri içinden sevdiğimi yaptım. Siz de sandviç tarifleri içinden en sevdiğinizi bulabilirsiniz.

Sandviç yapılışı son derece zahmetsiz ve zevklidir.

Aynı zamanda evlendikten hemen sonra yeni evli çiftin üzerinde baskı oluşturan ve düzenin bir parçası olarak görülen çocuk haberi bekleme mevzusuna değindim. Ben de iki senedir evli ve henüz çocuk sahibi olmayan biri olarak sıkça maruz kaldığım çocuk düşünüp düşünmediğim sorusu karşısında afallıyorum açıkçası.

İnsanların, başka insanların özelleriyle ilgili bu kadar rahat ve fütursuzca soru sorabilme hakkını kendilerinde bulması durumuna şaşıyorum.

Herkesin her konuda olduğu gibi bu konuda da kendi fikirleri, doğru bir zamanı vardır. Dahası bunun tamamen kişisel bir konu olması gerekirken, toplum düzeninin klişeleşmiş sıralamasında doğru kabul edilen ve farklı olana karşı duydukları hayret ve garipseme, incelenmeye değer doğrusu.

Ayrıca son zamanlarda gündem olan ve haberiyle insanları hayrete düşüren bir konuya da değinmeden geçemedim. Kavgada üç kişinin bir savunmasız ve ” kavga etmeyen” kişiye karşı olması. Evet Denizli’ de üç kızın bir kıza olan saldırısı biliyorsunuz gündemdeydi.

Ve o üç kızın aslında kendilerinden güçsüz görünen ya da karşı vermeyeceklerini bildikleri ve hatta yaşı kendilerinden küçük olan diğer kız öğrencilere karşı gösterdikleri sıkıştırıp hırpalama olayı yeni neslin televizyon ve internette kol gezen ve şiddet yanlı olan dizilerden etkilenmiş olabilecekleri gerçeğini ortaya koyuyor. Aynı zamanda yetişmelerinde maalesef etkin ve örnek rol oynayamamış ebeveynlerin içler acısı durumunu da yansıtıyor.

Gelelim sandviçin tarifine. Sandviç yapımı oldukça kolay. Sandviç çeşitleri çok geniş ben en sevdiğimi yaptım. Sandviç tarifleri arasından seçtiğimi sizlerle paylaşıyorum. Soğuk sandviç evet ama tost ekmeğinizi tost makinesinde ısıtmanızı tavsiye ederim, gerçekten lezzeti bir harika oluyor.

Malzemeler

Salam

Kaşar Peyniri

Rus Salatası

Salça ya da Ketçap

Beyaz Peynir

Zeytin Ezmesi

Tarifi

Tost makinesinde ısıttığınız tost ekmeiğinin ya da sandviç ekmeğinin içini açın. Önce salçayı ya da ketçapı sıvayın. Fazla olmasın, malzemelerin taşmasını istemezsiniz.

Kolay sandviç yapımı na devam ediyoruz. Ardından bütün malzemeleri istediğiniz sırayla sandviç ekmeğinizin içine koyun.

Ve yanına güzel sıcak bir çay eşliğinde afiyetler yiyin.

Sandviç Kalori

100 gr 233 kcal

Kategori:   Mukbang, Yemek Tarifi

Yorumlar