Menu

35. HAFTA HAMİLELİK | BEBEĞİN ANNE KARNINDA KAKA YAPMASI | #hamileyim

Herkese yeniden merhabalar

35 haftadan sevgiler. Bu hafta neler oluyor bir bakalım istedim.

Beyin ve sinir gelişmekte devam ediyor. Hatta tamamen tamamlandı. Bu hafta bebek doğarsa sadece emme refleksinde sorun yaşayabilir. Onun dışında herhangi bir sorun yaşanmaz. Küvezde durmasına hiç gerek kalmaz.

Kafa tasında yumuşaklık var. O zaten 1.5 yaşına kadar deva edecek. Bu doğumu kolaylaştıran bir şey. Verniks tabakası yıkanır mı diye merak etmiştim sormuştum yıkanmıyormuş. Çünkü onu sıcak tutan ve enfeksiyonlara karşı koruyan bu sıvının onda kalması çok önemli. Sadece siliniyor.

Kordonu kesmeden önce karnıma yatırmalarını istedim. Bu da mümkünmüş. Ama hortum eğer çok kısaysa sadece bu durumda yapılamıyormuş. Ten tene temas konusu için çok önemli.

Ters durma durumuna muhtemelen geçti. Ama geçmediyse doktorunun egzersiz yaptırabilir. Ya da ebe sayesinde onu çevirmeye çalışıyorlar. Ama bu bir risk. Bu riski alabilirseniz yaptırabilirsiniz.

Başından beri siyah bir kaka biriktiriyor. Anne karnında bu kakayı yapması ve onu yutması istenmez. Suyunuz gelirse ve kahverengiyse eğer bu kakayı yaptığı anlamına gelir ve işlemler hızlandırırlır.

Kanama durumlarında herhangi bir su gelmesi ya da ağrı yoksa apar topar hastaneye çağırılmayabilirsiniz.

Bu noktada hıçkırıklarını ve ters dönmüşse poposunu hissedebilirsiniz.

Bu da sizin mide yanmalarınızın çok olmasını da açıklar.

Amniyon sıvısını sürekli yutuyor çünkü nefes alıp verme egzersizi yapıyor.

Karnımız çok büyüdü artık ama bu bizi korkutmamalı. Eski halimize elbette geleceğiz. Bu çok önemli değil ya da kafamızı takacağımızı bir durum değil. Eskiye döneceğiz:) Yağlarla kendinizi destekleyin.

 

 

 

 

 

 

Kategori:   Genel, Hafta Hafta Gebelik, Hamile Günlüğü

Yorumlar