Menu

Sebzeli Noodle Mukbang ve Tarif

Noodle Mukbang

Sebzeli Noodle Mukbang

Merhabalar. Youtube da mukbang videoları üretiyorum. Bu defa çok sevilen bir noodle mukbang ile karşınızdaydım.

Aynı zamanda güzel bir sohbet yaptık. Son zamanlarda hayatımda neler oluyor?

En çok gündemimi meşgul eden konu kitaplarımla olan yeni düzenlemelerim. Daha önce de bir videomda anlattığım gibi kitaplığımı düzenledim. Daha önce dağınık ve herhangi bir sıralaması olmayan kitaplarımı artık yazar isimlerine ve alfabetik sıralamaya göre düzenledim. Bu sayede söz konusu yazarın bütün kitaplarını tek seferde görebiliyorum. Sonra verdiğim bir karar doğrultusunda da çok önceden okuduğum ve kenara koyduğum önemli kitapları, yeni bir bakış açısıyla ve olgunlukla tekrar okumaya başladım.

Sıralamaya göre ilk yazardan başladım bile. Daha önce anlatılan hikayeye odaklanan biri olarak artık o yazarın felsefesi ve hayata karşı bakış açısı benim için önemli. Okuduğum kitapları da kendi bloğumdan yazıyorum ve kayda geçmeyi amaç edindim.

Bununla birlikte biliyorsunuz 14 Şubat sevgililer günü. Biraz da bununla alakalı konuşmak istedim sizinle. Biz 14 Şubat ı özel bir konsptle kutlamıyoruz. Çünkü ilişkimize başladığımız gün olan 17 Şubat, sevgililer gününe çok yakın olduğu için buna gerek duymadık. Bundan da ziyade ısmarlama bir günde, herkesin bir telaş içinde olduğu bir gündense bizim için özel ve anlamlı bir günde kutlama yapmayı tercih ediyorum. Bu senenin de özelliği ilişkimizin 10 uncu yılını kutluyor olmamızdı. Çok güzel konsepti olan bir mekana gittik ve harika zaman geçirdik. Belki bunu da başka bir post olarak paylaşırım.

Şimdi noodle mukbang konseptinde sebzeli noodle tarifi vermek istiyorum size.

Sebzeli Noodle Tarifi:

Malzemeler

1 paket noodle

4 adet yeşil biber

Zeytinyağı

Tuz

Karabiber

2 adet kapya biber

Birkaç tane brokoli

1 adet havuç

Yapılışı:

Noodle ı sıcak suyla haşlayın. Havuçları ve biberleri doğrayıp tavada öldürün. Taze soğanları ve brokolileri de ekleyin ve noodle ile birlikte karıştırın. Baharatları da ekleyip karıştırdıktan sonra sebzeli noodle tarifi hazır.

Kategori:   Mukbang, Yemek Tarifi

Yorumlar