Menu

37. HAFTA HAMİLELİK | KAYDEDİLMEYEN TEK ACI DOĞUM SANCISI | #hamileyim

Herkese yeniden merhabalar

37. haftadayız. Bu hafta itibariyle neler oluyor bir bakalım isterseniz.

Artık sabırsızlanmaya başlamış olabilirsiniz. Bebeğimizin plesentası en uzun ve en ağır olduğu seviyede. Parmakları ve kavrama yeteneği gelişmiş durumda. Onun dışında emme refleksi de tamamen oluşmuş durumda. Bu da bebek dünyaya geldiğinde emzirmeyle alakalı bir problem yaşamayacak olmamız. Doğumdan yarım saat sonra deneyeceğiz. Onun da sindirim sistemi anne sütüyle beslenecek derecede güçlenmiş durumda.

Artık yapmadıysanız hastane çıkış çantasını hazırlamanızda fayda var. Onun tenine değecek olanları mutlaka yıkamanız gerekiyor. Ben yaptım hatta videosunu da çektim. Ben kapsamlı bir liste yaptım, hangisinin lazım olacağını bilemeyeceğim için. Siz de geniş bir liste yapın temkinli olmakta fayda var.

Bu hafta itibariyle doğumla alakalı birtakım korkular yaşanabilir. Doğum sancısı beyinde kaydedilmeyen tek acı. O yüzden korkularımız var ama çok acı çekecek olsak bile bu acılar sonradan hatırlanmayacak bile. Bu da belki sizi rahatlatır diye yazıyorum.

Doğum sırasında kokuların rahatlatıcı etkisinden faydalanabilirsiniz. Lavanta ve papatya kokusu rahatlatıyormuş. Eşin, sakin kalabilirse rahatlatıcı etkisi var. Onun dışında hastane odasının çok kalabalık olmaması gerek. Ayrıca loş ışık da sizi rahatlatacaktır. Ne kadar doğuma odaklanırsanız o kadar iyi olacaktır.

Kilo alımı durabilir ama bebeğiniz kilo almaya devam eder. O yüzden yetersiz olduğunuzu hissetmeyin.

Umarım her şey yolundadır sizin için de . Bir sonraki içerikte görüşmek üzere.

 

 

Kategori:   Genel, Hafta Hafta Gebelik, Hamile Günlüğü, Vlog

Yorumlar