Menu

Uzun İlişkinin Sırları – Sarma Mukbang ve Tarif

Merhabalar. Mukbang videoları üretiyorum youtube için. Bu defa sarma mukbang yaptım.

Bu defa tokat yaprağından yapılmış bir sarma denedim ve lezzeti bir harikaydı.

Aldığım yerde Tokat yaprağı da satılıyor. O yaprakla kendim zeytinyağlı sarma tarifi deneyeceğim. Bu arada sarmayı aldığım yer Tunalı da bir turşucu.

https://youtu.be/KY78_4VwnEY

Videonun kendisini görmek için👉

Zeytinyağlı sarma mukbang yaparken uzun ilişkinin sırları konulu muhabbet ettik. Ben bu konuların elbette bilir kişisi değilim ama elbette kendi hayat görüşüm, ilişkim ve etrafımda duyduklarım da bir tecrübeyse elbette genel hatlarda verebileceğim, söyleyeceğim doğrularım var.

Elbette herhes farklıdır ve bu doğrultuda her ilişki de teker teker değerlendirilmelidir. Ama genel hatlarda en azından umduklarımızdan yola çıkarak birkaç maddede uzun ilişkilerin sırlarını özetleyebiliriz.

1- Sık sık görüşmek ama görüşülen zamanların kaliteli geçmesi. İnsanların birbirlerine karşı kendileri gibi olabilmeleri ve kendini net olarak yansıtabilmesi için gerekiyor. Ama bu insanların birbirlerini sürekli sıkarak dip dibe olmaları gerektiği anlamına gelmiyor.

2- Karşınızdakine nelerden gerçekten hoşlanmadığınızı, çizgilerinizin ne olduğunu ve olaylar karşısında ne tarafı doğru bulduğunuzla alakalı oldukça dürüst ve açık olmak çok önemli. Karşınızdakinin aklınızı okumasını beklemeyin. Kestirip atmadan önce karşınızdakine kendinizi doğru anlattığınızdan emin olun. Uzun ilişkinin sırlarına devam edelim.

3- Canlandırıcı aktiviteler süper olabilir. Üzerine konuşabileceğiniz ortak okunacak kitaplar tercih etmeniz, yine beraber değerlendireceğiniz bir tiyatroya gitmek.

4- Tartışırken karşınızdakini suçlayıcı ve odak noktaya koyucu olmamalısınız. Suçlayıcı bir tavır, karşınızdakinin kendini koruma altına alma güdüsünü harekete geçirir ve sizin cümlelerinizden çok onun kendini savunması önemli hale gelir. Böylece tartışma hiçbir yere gitmeyecektir. Suçlayıcı değil de ”ben” odaklı olun. ”Ben bu hareketten dolayı çok kırıldım” cümlesi olumlu bir cümledir mesela.

5- Ne kadar ilerlemiş olursa olsun ikişkide saygılı bir seviye bırakmak her zaman önemli. Laçka hale getirmemek için saygı olmalı ve insanların kendi alanları olmalı.Uzun ilişkinin sırları kapsamında söylenebilecek en önemli husus belki de budur. İnsanların ilişkide kendini unutmaması oldukça önemli.

Tabi bütün bunlar iki kişinin birlikte durmaya ne kadar istekli oldukları doğrultusunda önem taşıyor.

Şimdi bu güzel sohbetin üzerine bir de güzel bir zeytinyağlı sarma tarifi verelim. Evde kolaylıkla yapabileceğiniz bu sarma tarifini çok seveceksiniz. Hemen Başlayalım. Zeytinyağlı yaprak sarma tarifi aşağıdadır.

Malzemeler:

300 gram kadar asma yaprağı

5 yemek kaşığı kadar zeytinyağı

1 bardak sıcak su

1 adet limon

İç Malzemesi İçin:

3 adet kuru soğan

1.5 su bardağı kadar pirinç

1 çorba kaşığı dolmalık fıstık

1 çorba laşığı kuç üzümü

1 çay kaşığı nane

1 çay kaşığı yenibahar

Yarımçay kaşığı tarçın

1 çay kaşığı kadar karabiber

1 çay kaşığı kadar tuz

Yarım su bardağı kadar zeytinyağı

Yapılışı:

Herşeyden önce yaprakları sıcak su ve zeytinyağında bir güzel 3 ya da 5 dakika kadar kaynatın.

Sonra süzerek bir tencereye alabilirsiniz.

Daha sonra iç harcını güzelce hazırlayın. Yarım su bardağı kadar zeytinyağını tencereye alın. Daha sonra 3 adet soğanı renk değiştirinceye kadar kavurun. Daha sonra dolmalık fıstığı ekleyin.

Daha önce ılık suda yıkadığınız pirinci ekleyin.

Daha sonra kuş üzümünü ekleyin. Tuz karabiber yenibahar ve tarçın ekleyin ve karıştırın.

Üzerine 1 su bardağı sıcak suyu da ilave edin. Kısık ateşte 5 dakika kaynatın ve ocaktan alın.

Daha sonra harç ılınınca yapraklarınızı sıkı bir şekilde sarabilirsiniz. Daha sonra pişirme tencerenizin dibine birkaç tane asma yaprağını koyun.

Daha sonra sardığınız sarmaları da tencereye bir güzel dizin. Limonu ince dilimler halinde dilimleyin ve sarmalarınızın üzerine koyun. Sarmaların açılmaması için üzerlerine düz bir tabak yerleştirin.

Daha sonra 2 yemek kaşığı kadar zeytinyağı üzerine gezdirin ve 1.5 bardak sıcak suyu da ilave edin ve yaklaşık 35 dakika kadar kısık ateşte pişirin.

Daha sonra ya soğumasını bekleyin ya da ılık bir şekilde servis yapın.

Umarım zeytinyağlı sarma tarifi sizi tatmin etmiştir. Sevdiklerinizle birlikte yapıp yemeniz dileğiyle.

https://youtu.be/KY78_4VwnEY

Videonun tamamına ulaşmak için👉

 

 

 

 

 

 

Kategori:   Genel, Mukbang, Yemek Tarifi

Yorumlar