Menu

25. HAFTA HAMİLELİK HAREKETLİ OLUP OLMAYACAĞI ANLAŞILIR MI?

Herkese yeniden merhabalar

25. haftadayız. Bakalım bu hafta neler oluyor.

Burun delikleri oluşacak u hafta. Artık tamamen yüzü oluşmuş durumda. Dolayısıyla tamamen artık bebeğe benziyor. Güzel pozlar verebilir size. Göz kapaklarını da açıp kapatabilir. Belki ultrason fotoğraflarında görebilirsiniz.

Reflünüz artabilir. Hazımsızlık çekebilirsiniz. Akşam geç saatlerde yememeye çalışın. Yoğurdun içine semiz otu vs tüketebilirsiniz. Ilık süt de içebilirsiniz.

Sırt üstü ya da yüz üstü zaten yatamazsınız. Sağa yatmak da oksijenle alakalı sorunlara sebep olabilir. O yüzden sol en güvenli yön olarak düşünülüyor. Ama kendinizi bu konuda çok kasmayın. Zaten bebek sizi yönlendirecektir.

Tat duyusu tamamen gelişti. Tatlı bir şeyler yediğinizde size daha çok tepki verebilir.

Kafatası hala yumuşak. Ama zaten sonuna kadar öyle olacak. Çünkü doğumu desteklemesi için bu gerekiyor. Hatta doğduktan sonra da yumuşak olacak bir süre.

Siyah kaka biriktirmeye devam ediyor. Bu da sonuna kadar böyle olacak. Doğumdan sonra bu onun ilk kakası olacak.

Bebek doğumlarında bebeğin kakasını yutması mikrobik olarak korkulmuyor aslında, korkulan şey nefes alamayacak olması. Bu tarz aksiliklerde sezeryana yönlendiriyorlar.

Sakim müzikler dinletmeye çalışın. Bu onun da sizin de huzurlu olmanızı sağlayacaktır.

Dış dünyaya karşı çok meraklı ve duyarlı. Daha sonra akciğerlerinden nefes almasını sağlayacak yapı ilerlemeye devam ediyor.

Hangi saatlerde uyanık kalıp hangi saatlerde uyuyacağını artık anlayabilirsiniz. Karnınızdaki hareketlilik doğduktan sonra da paralel ilerleyecektir.

Bu hafta itibariyle yorgun hissedilebilir. Bu öne doğru çekiliyor olmamız, irileşen memeler olabilir. Doğru sütyeni bulun.

Hamile yogası çok öneriliyor. Doğumu kolaylaştıran bir spor olduğu söyleniyor.

Bu haftalıktan bu kadar. Umarım içerik hoşunuza gitmiştir.

Bir sonraki içerikte görüşmek üzere.

 

Kategori:   Genel, Hafta Hafta Gebelik, Hamile Günlüğü

Yorumlar