Menu

33. HAFTA HAMİLELİK | HASTAHANE KOŞULLARINIZI ÖĞRENİN

33. haftadan herkese selamlar.

Bu hafta nelere dikkat etmemiz gerektiğine bir bakalım.

Kasılmalar çok olabilir ama bunlar sizi rahatsız etmesin. Gerçek doğuma hazırladığı için bunlar sizin için avantajlı bile. Akciğerlerinin tamamen gelişmesi için biraz daha içeride tutması gerekiyor. O yüzden kanama ya da sürekli bel ağrısı gibi şeyler varsa mutlaka doktorunuza başvurun.

Bebek aşağıya dönmüş olmalı. Bu tarihte artık sizin hastaneyle alakalı her şeyi bilmeniz lazım. Öğrenmeniz gereken şeyler anne bebek dostu mu, mama vermeyi mi yoksa anne sütünü mü destekliyorlar, ünitelerde bakım odalarında mı tutulması destekleniyor yoksa yanınızda mı tutulması destekleniyor bunlar hep önemli. Çünkü bebeğiniz en çok sizinle mutlu özellikle annesinin sesiyle mutlu. Mesela bebeğinizi hemen sizden almalarıyla iki saat sonra ölçümler yapılmak üzere almaları açısından fark yok. Bebeğinizle aranızdaki temasa ne kadar izin vereceklerini sormanız gerekiyor.

Hastaneler arasında çok fark yok ama anne bebek dostu olup olmaması değişebiliyor.

Son zamanlarda her şey yolundaysa doktorunuz sizi biraz daha seyrek görebilir. Haftalar hızlı geçiyor. Benim doktorum 38. hafta gibi bekliyor ama herşey yolundaysa 42. haftaya kadar bile beklenebilir. Bu da sizin anlamanız gereken bir şey. Acaba doktorunuz sizin son ana kadar dayanmanızı destekleyecek mi yoksa artık bebeği alması gerektiğini söyleyip sezeryana mı yönlendirecek sizin hiç aklınızda öyle bir şey yokken. Artık bu hafta itibariyle bütün bunlara dikkat etmeli ve bilmeye çalışmalısınız.

Bol şans diliyorum hepinize kendimle birlikte.

 

 

Kategori:   Genel

Yorumlar