Menu

32. HAMİLELİK ÇALIŞAMAZ RAPORU ALABİLİRSİNİZ

Herkese yeniden merhabalar

Şu anda herhangi bir doğum olsa akciğerleri dışında bir sorun yaşamaz. Onun dışında bütün organları oluşmuş durumda. Bebeğimiz bizi çok net hissediyor. Şu an resmen bizi dinliyor. Annenin konuşma sesine de çok alışkın. Babasının sesine de. Doğumdan sonra sizin sesinizi duyunca sakinleşmesini sağlayan da bu.

Tat alma konusunda da ileri seviyede. Sevdiği ve sevmediği şeylere karar vermiş durumda. Bu dönemde yeri biraz daha daraldığı için hareketleri biraz daha kısıtlanmış olabilir. Her bebek aynı değil gerçi. Sürekli hareket eden bebekler çıkınca da çok hareketli olmaya meyilli oluyor. Paralel ilerliyor.

Ortalama 1700 gram. Boyu uzuyor ve kilo alımı artıyor. Bedenindeki yağ dokusu da dışarıya adapte olacak şekilde çoğalıyor.

Sizler hazımsızlık sorunu yaşayabilirsiniz. Sık sık lavoboya gitmeniz lazım. Ve sık sık ve güzel beslenmek gerek.

Uyku aralarında uyanma söz konusu olabilir. Uykuya hasret kalacağız zaten ama bu dönemde de uykusuzluk başlayabilir. Ilık süt içebilirsiniz. Yoğurt da yiyebilirsiniz ama mide yanmasına da dikkat etmeniz lazım.

Sol tarafınıza yatmaya çalışın çünkü zaten diğer bütün pozisyonlar çok rahatsız. Sindirim açısından ve kan dolaşımı açısından da en doğrusu bu.

Bir sonraki içerikte tekrar görüşmek üzere.

Çalışamaz raporu almayı unutmayın.

 

 

Kategori:   Genel, Hafta Hafta Gebelik, Hamile Günlüğü

Yorumlar