Menu

26. HAFTA HAFTA HAMİLELİK

Herkese yeniden merhabalar

26. haftanın içindeyiz. Bakalım bu hafta neler oluyor.

Kalsiyum ve magnezyum takviyesi gerekebilir. Büyüdükçe daha çok ihtiyacı var. Siz de 7 ila 10 kilo almış olmalısınız. Ben 5 kilo aldım ama biraz dikkat ediyorum.

En hareketli olduğu zamandayız. Ama 2. dönemin sonundayız. Sindirim sorunları da yaşayabiliriz. Yukarıya baskı yaptığı için bu böyle.

Çok hareket edebilir, babalar da hisseder şu anda kesin. Hatta 3 saat hissetmezseniz doktorunuza sormanız gerek.

Burun tıkanıklığı yaşanabilir. Bel ağrısı hissedebilirsiniz. 3. bir yastıkla kendinizi destekleyebilirsiniz. Ben bacaklarımın arasına koyuyorum. Kemikler de genişlediği için buna ihtiyaç oluyor.

Hamile yogasını öneriyorlar. Siz de bunu tercih edebilirsiniz. Normal doğumu da destekliyor. Gözleri geçen hafta itibariyle açılabilir. Sizin sesinizi algılayabilir. Klasik müzik de dinletebilirsiniz. Sizi rahatlatıyorsa onu da rahatlatacaktır.

Parmak uçlarınızda hissizlik hissedebilirsiniz. O da geçici. Karında çizgiler olabilir. Bu da kaşıntı yapabilir. Yağ kullanabilirsiniz. Ben ilk haftadan itibaren sürüyorum. Deri kuruluğu olması normal.

Varis problemi de yaşanabilir. Yoga bunun için de etkili oluyor.

Beslenmeye de dikkat etmek lazım En önemlisi de su zaten. Amniyon sıvısı 3 saatte bir yenileniyor O yüzde suyu ihmal etmiyoruz.

Bir sonraki içerikte buluşmak üzere.

Kategori:   Genel, Hafta Hafta Gebelik, Hamile Günlüğü, Vlog

Yorumlar