Menu

Lahmacun Mukbang Ve Tarifi

Merhabalar

Youtube için mukbang videoaları üretiyorum.

Bu defa çok sevildiğini bildiğim lahmacun mukbang yapmak istedim.

Ve aynı zamanda güzel de bir sohbet ettik. Şimdiye kadar birkaç defa sorulmuş olan bir soruya açıklık getirmek istedim. Bu sorunun kaynağı, benim hayatta yaptığım işin ne olduğu yönündeydi. Evet bir taraftan okurken, üniversite üçüncü sınıfın yazına denk gelen bir süreden bahsediyorum, ilk çalışma deneyimimi gerçekleştirdim. Bu da inanmayacaksınız belki ama bardakta mısır satmaktı. O sokaklarda denk geldiğiniz, özellikle bir ara gerçekten her köşe başında arabası olacak kadar popüler olmuş bir sektöre ben de emek verdim:)

Videounun tamamı için👉

Yaklaşık iki ay kadar bardakta süt mısır sattım ve bu benim ilk iş deneyimimdi. İsteğe göre baharatlandırıyor ya da sade bir şekilde veriyordum ve bu süre zarfında, farklı insanlar ve muhabbetlerle bambaşka anılar ve tecrübeler biriktirdim.

Kendimi şanslı hissettiğim bir durum var ki o da sokakta değil de özel bir kurumun bahçesinde mısır arabasının olmasıydı. Bu sayede tecrübesiz bir işçi olarak en azından güvenlik sorunu yaşamadım. Ayrıca gelecek insanların kimler olacağını da az çok biliyor olmam tanıdık bir ortam izlenimiyle kendimi rahat hissetmemi sağlıyordu.

Size aynı zamanda lahmacun tarifi vermek isterim. Evde hamurla her şeyi yapabilirsiniz. Lahmacun da bunlardan biri neden olmasın. Size evde yapabileceğiniz kolay bir lahmacun tarifi verebilirim.

Lahmacun Mukbang

Lahmacun Mukbang ve Tarif

Malzemeler:

1 su  bardağı kadar su

1 paket kabartma tozu

5 su bardağı kadar un

2 yemek kaşığı kadar sıvıyağ

1,5 su bardağı kadar süt

Biraz tuz

İç Harcı İçin:

Yarım kilo kadar kıyma

2 tane soğan

1 adet domates

Maydanoz

Tuz

2 yemek kaşığı kadar salça

Birkaç tane yeşil biber

Hazırlanışı:

Lahmacun tarifi için başlayalım. Süt, sıvıyağ ve tuzu derin bir karıştırma kabına koyun ve kulak memesi kıvamında bir hamur elde edene kadar da yoğurun. Bu sizin ilk adımınız olacak ve en önemli adımınız. Hamurunuzla işiniz bittiğinde ele yapışmaz bir hamur elde etmiş olmanız gerekiyor.

Diğer işlemlere geçebiliriz.

Tezgahınıza un serpin ve hamurunuzdan parçalar kopararak tezgahınıza derin. Ve üzerine temiz bir bez örterek bekletin.

Bu arada biz harcımızı hazırlamaya geçebiliriz. Derin bir kaseye kıymayı alın. Daha sonra yeşil biberleri rondodan geçirebilirsiniz. Ufaladığınız biberleri kıymanın içine katın.

Ayn şekilde domatesi de küçük parçalar haline getirin ve karışımın içine koyun. Sonrasında Maydanozu da yine rondodan geçirin ve karışımın içine koyun. Sıvıyağı ekleyin. Salçayı kıymayla harmanlayın ve son olarak da tuzunu ayarlayın ve iç harcınız tamamen bitmiş olsun.

Kenarda duran hamur parçalarından birini alın ve tabak büyüklüğünde açın. Daha sonra kıymalı harçtan içine koyun ve mümkün olduğunca çok yayın. Sonrasında kızdırdığınız tavaya hazırladığınız lahmacunu koyun. Öncelikle yüksek ısıda sonrasında ise düşük ısıda kızartmanız gerekiyor.

Sonrasında iç harç tamamen hamurla bir bütün olup lezzetlendiğinde ocaktan alabilirsiniz. Sonrasında üst üste koyduğunuz derin bir kap varsa üzerine ıslak bir bez serin ki herhangi bir hamurlaşma söz konusu olmasın. Bütün hamurları bitirdiğinizde lahmacununuzu keyifle yiyebilirsiniz. Afiyet olsun.

 

 

 

 

 

 

Kategori:   Mukbang, Yemek Tarifi

Yorumlar