Menu

34. HAFTA HAMİLELİK | AMNİYON SIVISI AZALMASI | #hamileyim

34. haftadayız. Artık az kaldı.

Akciğerleri hızla gelişiyor. Aslında bu aşamada bebek doğabilir ama kendi kendine nefes alması için biraz daha durması iyi olur.

Son haftalarda da balık vs tüketin. Çünkü son zamanlarda da bilişsel durumu daha sonrası için önemli olacak.

Rahim ağzının kısalıp kısalmaması da çok önemli. Doktorunuz buna da sürekli artık bakacaktır. Kısalırsa artık gelmeye az kaldı demektir. Kasık ağrısı hissedebilirsiniz. Çocuk büyüdüğü için gerilip yumuşamasıyla ilgili bir durum.

Siz ne yapıyorsanız etkileniyor bebeğiniz. Onu üzecek şeylerden uzak durmalıyız. Amniyon sıvısını yutmaya devam ediyor. Siz tuvalette bu sıvıyı azaltıyor olabilirsiniz. Ve onun yutması da azaltıyor olabilir. Bu yüzden doktor kontrolünde en çok bunlara dikkat ediliyor.

Bazı doktorlar 40 haftaya kadar bekliyorlar sonra da alınması gerektiğine karar verebiliyorlar. Aslında her şey normalse 42 haftaya kadar beklenebilir. Siz doktorunuzun bekleyip beklemeyeceğini önceden öğrenin.

Sezeryan istiyorsanız bile normal kasılmaları beklemek çok önemli. Sonrasında süt vermenizi bile etkileyecek bir durumdur bu.

Doğumdaki stres seviyenizin az olması gerekiyor. O yüzden sizi strese sokacak birileri varsa bunun önüne önceden geçmeniz çok önemli.

K ve Hepatit B aşısı oluyor ilk doğduğunda bebeğiniz. Doğumdan hemen sonra kordonu kesmeden bir dakika kadar sizin karnınızda yatması ten tene teas açısından önemli. Bu çocuğu rahatlatır. Doktorunuzla önceden bunu da görüşebilirsiniz.

Umarım yararlı bir video olmuştur. Bir sonraki içerikte görüşmek üzere.

Kategori:   Genel, Hafta Hafta Gebelik, Hamile Günlüğü

Yorumlar