Menu

HAMİLELİKTE GEN TESTİ NE ZAMAN VE NASIL YAPILIR

Herkese yenide merhabalar

13. haftadayız. Gen testi zamanı geldi. Siz normal prosedürde 2li 3 lü ve hatta 4 lü tarama testi yapabilirsiniz. Ama bu testler yüzde 85 oranında doğruluk payı veriyor. Daha önce de yazmıştım ve videolarımda anlatmıştım. Daha detaylı ve kesin sonuçlar bilmek isterseniz başka yöntemler araştırmanız gerekiyor. Bu yöntemlerden en garanti olanı da kanın Amerika ya gönderilmesi olacaktır. Güvenilir bir firma arayışından sonra kanınız Amerika ya gider ve siz 10 gün içerisinde bütün sonuçlara ulaşabilirsiniz. Özellikle en çok görülen hastalık olan down sendromu vakalarından haberdar olursunuz ve bu testi güvenilir oranı yüzde doksan dokuz olur.

Biz de buna karar verdik ve daha garanti sonuçlar almak üzere kanımı Amerika ya gönderdik. Bu noktada size bir ekip geliyor. Siz nereye isterseniz gelebilirler çünkü bu ucuz bir yöntem değil açıkçası. Biz 310 dolar verdik Ekip geliyor, hemşire de oluyor yanlarında. Hemşire gayet önlüklü ve ne yaptığını bilen bir hemşire oluyor. Benim kolumdan kan aldı mesela ve eli oldukça hafifti. Sonra yanlarında getirdikleri çeşitli  soğuk sıcak geçirmez streçlere sardılar, sarıp sarmalama işleminden sonra da yanlarında getirdikleri mini buzdolabına koydular. Uzun yol gideceği için bu yöntemler önemli elbette. Güvenli bir şekilde gitmesi lazım kanın Amerika ya.

Şimdi veriler gönderildi. Yaklaşık on gün kadar sonra da sonuçlar gelecek. Bakalım sonuç ne olacak. Umarım aydınlatıcı bir içerik olmuştur. Bir sonraki içerikte görüşmek üzere.

Kategori:   Genel

Yorumlar