monapera

Menu

Odtü Bilim ve Teknoloji Müzesinden Selamlar

Arkadaşlar merhaba
Bugün Ankara nın bilim ve kültür adresi Odtü ye bir selam çaktık. Uzun zamandır gitmemiştim, keyifli oldu benim için.
Teknolojik anlamında gelişme evrelerini simgeleyen ve işlevini yitirmiş parçaların yer aldığı Uçak Müzesi hiç kuşkusuz çok büyüleyici.
Tarihi geçmişin nesnelerle gözünüzün önüne serilmesi her zaman çekici gelmiştir bana. Bugün de onların yanında dururken çekingenlikle karışık bir saygı duydum içimde.
Vecihi ye özendim, eve pencereden gireceğim birazdan:))

Keyifli bir geziydi. En az bir kere gezmek görmek gereken bir sergi . Ben bu gidişimde Bülent Ecevit in yetmiş yıldır kullandığı emektar daktilosunu Odtü Müzesi’ ne bağışladığını da öğrendim çok hoşuma gitti:))

Keşke daha sık gidilebilse. Ama ben Ankara Ünv. , sevgilim Hacettepeli olunca Odtü ancak ara sıra Odtü’ lü arkadaşlarımız vasıtasıyla uğrayabildiğimiz bir yer oluyor.
 Yalnız gitmeyen ve gezmek isteyenlere notumdur, uçak müzesinin alanı açıklık. Yetişmiş ağaçlar yok. Tek bir köşesi çok yeşillik ki orada banklar da var çok keyifli, onun dışında özellikle uçakların sergilendiği alanlar çorak. Bu yüzden öğlen sıcağında gitmemenizi tavsiye ederim. Biz güneşin alnında gitmediğimiz halde yansımasından bile yandık, renk farkı oldu yarım günde resmen. Tabi çok da geç kalmayın çünkü hafta içi beşten sonra kapalı, hafta sonları da giriş yok.
Bir gezinin daha böylece sonuna geldik. Bol kültürel etkinlikli günler dilerim efem.
ucak

 

Kategoriler:   Genel, Gezi

Comments