monapera

Menu

Kayla…

DSC_5107 - KopyaGörünce ayıp olmasın diye değil de gerçekten samimiyetle ne tatlı bir şeymiş bu böyle, dediğim bir bebeğin birinci yaş günündeydim bugün.

Mavi gözlü bir kız çocuğu… Hiç çocuk sahibi olmaya hatta evlenmeye bile özenemeyen ben, senden bana da bir tane lütfen dedim. Olur mu olur bakarsınız.

Kız çocuklarının her şeylerinin toz pembe olması da ayrı bir güzellik. Reyonlarda bile yüzde seksen kız çocuğu giysileriyse ancak yüzde yirmilik bir alana erkek çocuğu kıyafetleri koyuyorlar. O da dükkanın en kuytu köşesi oluyor genelde. Ee kadın olmanın ayrıcalığı doğduğu anda başlıyor.

Durum böyle olunca partilerde de aynı renkli toz pembe havayı görmek şaşırtmadı. Kayla nın patiği bile isimli tarihli, uçan sineğin kanadında bile nererdeyse Kayla yazacak. Çocuk bir nevi hobi neticede. Bir yaş paritisi de doğumdan sonra alınan kilolardan ve uykusuz geçen zor zamanlardan sonra ilk anlamlı toplantı olduğu için herhalde ayrı bir özen, ayrı bir tatlı telaş.  Sordum her sene yapmayı düşünüyorlarmış. Vallahi benim böyle tatlı kızım olsun ben de yaparım her yıl partiler toplantılar.

Neyse velhasıl neşeli ve benim için de farklı bir gün oldu. İlk defa bir bebekle fotoğraf çekilmek istedim mesela. Hayırdır inşallah diyelim:)
Bir süredir fazla olan bir iki kilom için dikkat ediyordum o da yalan oldu pastasını yiyince Kayla ‘nın. Yeni moda evde, bir iş hayatı olmayan bayanların bu tarz organizasyonlar için pasta yapmasıymış meğer. Şato şekli verilmiş şeker hamurunu görünce herhalde yemek zorunda kalmam demiştim ama tadına bakınca tabağımı bitirivermişim:) Bol malzemeli, hilesiz ve tam da çok sevdiğim gibi çikolata yoğunluğunda enfes bir pastaydı.

Bazı detayların gereksiz olduğunu düşünsem de sanırım o günler geldiğinde aynı şeyleri ben de yapabilirim. Detayları da paylaşmadan geçmeyeyim ki parti düzenlemek isteyen annelere fikir olsun.

Bugünlük benden bu kadar…

 

 

Kategoriler:   Genel, Günce, Yemek

Comments