monapera

Menu

Jose Saramago ”Bilinmeyen Adanın Öyküsü” Kitap Yorumu

Selamlar Arkadaşlar
İşte size bir kahve molasında ya da birkaç duraklık otobüs yolculuğu sırasında göz gezdirebileceğiniz, gezdirirken de aa bitmiş bile diyebileceğinizi kompakt bir öykü.
Evet elbette kenara koyduğunuzda ne oldu ki şimdi bitti bu diyebilirsiniz, hatta anlam veremeyebilirsiniz de. Ama romantik algınız biraz yüksek, hayal gücünüz derinse alt metinlerden çok şey çıkarıp ayıklayabileceğiniz, masal tadında bir kitapla karşılaştınız demektir.
Öncelikle yapmak istenilen bir şey hiçbir hazırlık ya da tecrübe olmadan, belki başka yollar ve meşakkatli seçenekler doğrultusunda bile olsa gerçekleşebilir dedirtiyor eser.
Ayrıca insan bilinmeyen herşeyi kendi içine yolculuk yaptığında bulabilir ancak. Bu kompakt eser insana mutluluk verdiği gibi ilginç bir şekilde cesaret de hissettiriyor.
Altını çizebileceğiniz ve hayatın kritik noktalarını özeleyebilecek olan kısa keskin cümleler şaşırtıyor ve kendine hayran bırakıyor.
Dediğim gibi bir kahve molasında arkadaş olarak seçebilirsiniz kendinize.
Keyifli okumalar.

 

Kategoriler:   Genel, Kitap

Comments

  • Posted: 11 Ekim 2014 12:58

    Ahu Kader

    Bu yazarin hic bir kitabini okumadim. En kisa zamanda okuyacagim. Blog adresim degisti. Ugrarsan cok sevinirim. www.ahukader.de
  • Posted: 19 Aralık 2014 15:00

    Hayatım Kitap

    Kesinlikle.okumalisiniz ahukader