monapera

Menu

Halloween…

DSC_5882

Yaygınca Amerikada kutlanan cadılar bayramı, geleneksel şenlikler içinde en heveslendiğim bayramlardan biri.

31 ekim gecelerinde herkesin cadı, canavar kostümleriyle ev partilerine katıldığı, perili olduğuna inanılan, insanların çocuk gibi buna inanarak eğlendiği ve o evlere gece yarıları baskınlar düzenleyerek geceyi kutladıkları cadılar bayramı bizde de canlı bir şekilde kutlansaydı fena mı olurdu diyorum bazen. Aman bizim sıradan günlerde canavarlarımız eksik olmuyor dediğinizi duyar gibiyim. Aynı fikirdeyim. Ama kendini zamanın akışından uzaklaştırıp hayata bir es veren ülkelerde de sorunlar yaşanmıyor değil.

Hem belki çocuklar gibi şenlendiğimiz bayramlar ve etkinlikler içinde dolaşıp dursaydık daha mutlu insanlar olabilirdik.

Ne yapalım en azından komşu düğünlerine kulak kabartalım dedim. Bu sene kendimi bir şekillere bir triplere sokmuş oldum böylece.

Tek bir göz kalemiyle yüzümdeki bütün makyajı yaptım diyebilirim. Sadece baz olarak fondotenimi bolca sürdüm o da her zaman kullandığım fondotenimdi. Sanırım beyaz tenim bu kılıkta benimle işbirliği yaptı.

Gözden çıkarılmış beyaz bir askılı atlet buldum önce. Beyaz istiyordum çünkü yapacaklarım siyahta belli olmayacaktı. Biraz ıslatılmış salça üzerimdeki kan etkili lekeleri sağladı. Boğazdaki kesik izlerini siyah kalemle karıştırdığım kırmızı ruja borçluyum.

Çok önceleri, saçım belime kadar uzunken, ya ben hafiften kezbana benzemiş olabilirim ama bir taraftan da kıyamıyorum şu saçlarıma tribiyle dolaştığım zamanlarda, kestirsem nasıl olur acaba diye perukcuya girmiştim. Aslında hiç aklımda satın almak yokken peruğa nedense aşık olup sardırmıştım. Ve evet çok kısa bir süre sonra da belime kadar uzamış, gayet sağlıklı ve boyasız saçlarımı küt kestirivermiştim tek seferde. Şimdi düşünüyorum kuaför arkamdan güzelim saçlarımı toplayıp peruk ya da çıt çıt yapmıştır kesin. Orjinal saçı tek seferde o kadar kim kaybetmiş ki bulan sevinmesin.

Evet bu da aklınızda bulunsun. Bu tarz radikal bir karar almaya karar verdiyseniz kesilen saçlarınızı kuaförden isteyebilirsiniz. Başkası kullanacağına siz çıt çıt yapar kullanırsınız.

Velhasıl kelam bu küt peruk cadılar bayramı konseptimde pek bir işime yaradı. İstediğim etkiyi son darbe gibi kafama taktığım yeni saçımla oluşturmuş oldum. Vee işte tamamdım.

İşin tuhafı etrafımdakilerin aksine kendimi öyle sevdiğimi söyleyebilirim. Aşkımız kısa sürmüş olsa bile. Malum bu kılıkta çok dolaşmamakta fayda var.

DSC_5897

Özellikle aklıma kazıdığım şey ince suratıma hiç yakışmayacağını düşündüğüm ve denemekten bile imtina ettiğim siyah rujun bende hiç de fena durmadığı. Ne diyorsunuz?

DSC_5900

Ve evet bundan sonra 31 ekim de ne yapacağımı biliyorum. Çünkü başka bir kılığa girmek beni eğlendirdi ve kendimden uzaklaştırdı. Zaman zaman kendinden uzaklaşma isteği doğamızda var öyle değil mi.

DSC_5939

Her ne kadar kültürümüze belli gruplar ve kesimler dışında girememiş olsa da hepinizin Cadılar bayramını kutluyorum.

 

Kategoriler:   etkinlik, Genel, Günce, moda

Comments