monapera

Menu

Güzelim 6 Eylül- Kızılcahamam Güncesi

DSC_2491 - KopyaHer sene neşeyle dolu dolu geçen doğum günüm, 6 Eylül gecesinde tatsız haberlerle biraz karardı bu defa. Yine nasıl oluyor bu kadar ego dedirtecek gelişmeler yaşadı zavallı hale getirilen ülkem.

Memnun kalınmayan seçim sonrası nedense durmaksızın süren şehit haberleri, yeni bir seçimin düzenlenip bizlere yeni bir şans verilmesi sözüm ona, istenilen millet vekili sayısı belirtilerek amacın aslında ayan beyan belli edilmesine rağmen, görünenin arka yüzünden haberi olmayan, haberi olmaması için de elinden geleni yaparcasına gözüne bandana takıp dolaşan gaz vatandaşlar ve onların anlamsızlaşan, amaca hizmet eden, kullanıldıklarının farkına varmaksızın canavarlaşan tuhaf yüzleri…

En sevdiklerimle olduğum günüme gölge düşürse de belki de biraz da bencilce bir düşünceyle biliyorum ki kurulan iki yalancı sözle, bayat oyunlarla, o babaların annelerin acılarından bile siyaset yaparak göz boyamalarla etkileyebildiklerinden olmadım. Sanırım o kadar aptal olmak için kendimi çok zorlamam gerekirdi.

 

Çok konuşuldu çok yazıldı, giden canları hiçbir siyasi gelişme geri getiremeyecek ve annelerin yüreği sonsuza kadar soğumayacak. Acı bir gerçek de yüreğine ateş düşmeyenler yavaş yavaş hayatlarına devam edecek ve hatta zamanla bu olanları unutacaklar.

Günlerdir o güzelim günden bahsedemedim işte bu yüzden. İstemedim bile. Evet tatlı anlardı. Şuracıkta sessiz sessiz dursun istedim, en sonunda başına geçebildim.

Kızılcahamam dı adres. Keyifli bir kahvaltıyı mangala bağlamamız dışında ip atlamaca, çeşitli şeytan icadı oyunlar, pasta kesmece, manzara tadı çıkarmaca…

Önceki senelerde piknik alanları daha yeşilmiş. Her yeşil alanın başına gelene maruz kalmış oturulacak yerler. Giderseniz temiz havaya doyamazsınız ama bir miktar tozlanabilirsiniz bu sebepten.

Amaç birlikte güzel bir gün geçirmekse her yerde herşey tatlı o ayrı:)

 

Kategoriler:   Genel, Gezi, Günce

Comments