monapera

Menu

Beyin Bedava…

Şimdi benim ciddi ciddi merak ettiğim bir şey var. Çok saçmalarsam ( gerçi bu konuda başta uyarıldınız o yüzden çok itiraz kabul etmeyebilirim) ya da kabalaşırsam başka başka fikirlerle ağzımı burnumu dağıtabilirsiniz.İnsanlar neden sosyal medyada kocalarını/sevgililerini çok sevdiklerini, aşklarından öldüklerini, efem onlarsız yaşayamayacaklarını falan söylüyorlar?

Beş senelik ilişkisi olan biri olarak konuşuyorum o yüzden kıskandığım ihtimalini falan gözönünde bulundurmayın. Çok duygusuz bir hatun da sayılmam. Aksine olmam gerektiği yerde taş gibi de romantiğimi yaparım evelallah.

Sevdiğini belli etmemenin normal olduğunu falan savunmuyorum. Sadece bu kadar dillendirmenin totosunu kaldırmayacak tek bir erkeğin bile dünya üzerinde yaşamadışını düşünüyorum.

Şimdi facebooka bakıyorum, sürekli görüyorum ki bu genelde yeni evli taze çiftlerde oluyor bu olay. Demek ki bir geçiş bir olgunlaşma süreci ister diye düşünüyorum ne yalan söyleyeyim. Ama bir taraftan bakıyorum yine uzun soluklu ilişkilerden yana olan ve hep bu tarz ilişkiler kuran biri olarak hayatımda yapmadığım hareketler.

Bakıyorum oraya yazmış ay ben kocama aşığımmmm, canım benim hayatımın anlamısın, sen varsan ben de varım. Abicim neden ya neden? Çok içinden geliyorsa akşam evinde romantik yemeğini yedikten sonra, efem bilmem daha geç saatlerde artık nerde oturuyorsanız/napıyorsanız adamın gözünün içine bak, gözlerini de aç kedi yavrusu gibi, biraz da şehvet takıl söyle, onu da sık sık yapma ki bir anlamı olsun.

Benim facede kocamı/ sevgilimi neyse işte çok sevdiğimi, onun için öldüğümü söylemem benim ne işime yarayacak sevgilimin ne işine yarayacak, dokunulmadıktan sonra, hissetmedikten sonra. Millete reklam yapmak olmuyor mu bu şimdi. Başta söylemiştim farklı görüşlere açığım ama çok samimiyetsiz değil mi be güzelim.

Sevgi, aşk insanların gözünde yaşanmaz. Varsa vardır ve bu seven iki insanın arasındadır. Onca kişiye açarsan sen onu büyüsü kaçar, tekdüzeleşir. Sonra bir bakarsın adam yaptığı sürprizleri bile oraya buraya yaz diye yapmaya başlamış. Adamı reklama alıştırısın benden söylemesi. Sonra da niye yapay ilişkiler yaşıyoruz diye ağlarsın.

Hayır evli olunca daha komik. Akşam adam eve gelince ne diceksin : Aşkım seni sevdiğimi facebookta paylaştım aç da okusanaaaaa…

??????

Yahu kendin kendi ağzınla söyleseneeee…

Bir söz vardır: Başarı kişiseldir, başarısızlık ise gözler önünde! Aşk da bunun gibi. Ne kadar kendine saklarsan o kadar değerli. Lütfen yani.

Ha bir de söylemeden geçemeyeceğim her iletisine hayatındaki insanı sıkıştıran kişi dışardan çok aptal gözüküyor. Hepimiz birilerini seviyoruz buna itirazım yok. Zaten hepimizin yaşadığı bir olayı kendine mal edince olay aptallaşıyor ya. Hayır bir de bayansın yani. Ne bileyim biraz gurur biraz oturaklılık. Sanki onsuz hiçbir boka yaramayacağını baştan kabul etmiş gibi. Hatun kişi arzu edilendir, aşık olunandır, sevgiyi aşkı suratına haykırılandır. İşin bu tarafı da var yani.

Kategoriler:   Genel

Comments