monapera

Menu

Bağ Bahçedir Kafa Açmanın Temeli

bohemgiyimŞu pazarların en sevdiğim tarafı arayanları öteleyebiliyor olmak sanırım. Malum pazardır ve herkesin istediğini yapmaya hakkı vardır. Peki sen ne yapıyorsun derseniz en çok hayal kuruyorum ve yeşillikli bir yere atıyorum kendimi. Mümkünse kimsenin bana bulaşmayacağı, çimen kokan…

Bayırda boş mu durulur, yatarsın çimene gökyüzünü dinler düşünürsün. Mesela herkesin bir anlamı olmalı hayatta. Birşeyleri gerçeklermek için sebepleri. Hatta yaratılmış olmak için sebepleri. Hepimiz birbirimizi kaderini etkileriz ya mesela bu da o kişinin var olmasına sebep olabilir. Tek başına yeterli bir sebep. Hiç değilse tabi.

İşte ben böyle ayaklarım çıplak çimenlere de basıyorsam bunları konuşup düşünüyorum. O zaman daha mutlu oluyorum çünkü. Yaşıyor olmaktaki hiçlik uzaklığı, yani olan ve yaşayan herkesin bir anlamının olduğunu fark etme hali bende kendimi daha çok sevmeye yol açan bir düşünce tüneli oluşturuyor.

Sonra durup o anlamı ve nedeni keşfetmeye çalışıyorum. Ama kendime itirazım gecikmiyor, zamanı olabilir. Belki de etki tepki çekilmesinde etkili olduğun bir olayın yansıması henüz kendini göstermemiştir. Belki de tek bir söz başka bir insanın aydınlanmasının ilk adımı olmuştur.

Her neyse nedensiz hiçir şey yok diyorum özetle ve böyle düşündükçe de özsevgim artıyor, tavisye ediyorum. Bu sıcak ve bezdirici havalarda kafa açmak için en kestirme yol yeşillik bağ bahçe. Altını çizmek isterim.

Ben bugün bohem elbisem ve yaz aylarının kurtarıcısı hem kolay hem ferah saç örgümle güzel günümü tamamlıyorum. Sevgiler…

Kategoriler:   Genel, Günce, moda

Comments