monapera

Menu

Anadolu Break Dans Gösterisi

anadolubreakEvvelce biletlerini alıp bir an önce günü gelse de gitsek dediğimiz, televizyon reklamlarından ötürü haberinizin yüksek ihtimal olacağını düşündüğüm, Anadolu motifleriyle modern dansı ve break kültürünü bütünleştirip harmanlayan, oldukça da sağlam kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken dans gösterisi, Ankara’ da malum olaylardan dolayı ertelenmişti. Evet sonunda o gün geldi ve sadece beş büyük şehirde olmak üzere beş defa sahne aldıkları gösteriyi izleme fırsatını 15 kasım 2015 itibari ile pazar günü bulabildik.

Bir saat süren gösteride hangisine odaklanacağınızı şaşıracağınız yıldız kadrosuyla, ışık ve kareografi oyunlarının da büyüsüyle on dakika mı oldu aman nasıl da çabuk bitti dedirtecek kadar keyifli, sürükleyici ve emek kokan bir gösteriydi. Çok keyifli bir pazar akşamı geçirdim sayelerinde.

Her türlü görüntü almak yasak olmasına rağmen daha sonra hatırlamak için korsanlık yapıp sonlara doğru birkaç saniyelik görüntü aldığım doğrudur. Bakıp bakıp hatırlıyorum, pek bir hoşuma gidiyor. Bu arada sahne kurgusu ve puslu görüntülerin yoğunluğu, ayrıca sürekli değişen kareografilerin yanına canlı müzik yapan arka planda sessizce yumuşacık bir müzikle kalbimize dokunmaları ayrı zevkli bir atmosferdi. Kareograf Kadir Amigo Memiş de gönlünü vermiş de çalışmış, çok belli oluyordu çıkan sonuçtan. Ki sahne bittikten sonra seyircinin alkışıyla gösteriyi izlediği ilk sıradan sahneye çıktı ve kısa ama hoş bir gösteri de kendisi yaptı.DSD_2910 - Kopya

Tekrar Ankara ‘ya gelirse bu grup, mutlaka görmenizi tavsiye ederim. Yok ben o kadar bekleyemem derseniz yakında İstanbul dalar.  24 kasım sanırım. Atlayıp gidebilirsiniz.

Ben nasıl mı gittim, elbet içinde rahat edebileceğim, sahne gösterisi olduğunu da düşünerek dikkat de çekmeyecek şekilde siyah yoğunluğunda katıldım. En rahat postallarıma neşe katacak tatlı pembe bir pantolon, sade takılarla günlük bir tarzla keyfim yerindeydi.

Ayakkabı: İnci Bluz: Mango Pantolon: Colins

 

Kategoriler:   etkinlik, Genel, Gezi, Günce, moda

Comments