monapera

Menu

Acı Yeşilli Eskiyeniler

DSC_5796Evet ne diyordum geçenlerde ben eskiler. Zaman zaman, aslında hayır çoğu zaman yaşadığım dönem yerine daha eskilerde, mümkünse teknolojinin bebeklik zamanlarında yaşamak istediğimi söyler dururum.

E bakıyorsun eski zaman müziklerine aşığım, kitaplarda beni hala etkilediğine inandığım rus edebiyatının nostaljik etkisini taşıyanlar aklımda kalmış, mutlu olmak için az insan derim ki ayak uydurmak için bugüne aksi olmak lazım vs vs.

Geçmişe gidemeyeceğime göre geçmişten esintilerle kendimi içinde daha rahat hissettiğim kıyafeler giymeye çalışıyorum. Nedir vintage bir çanta mesela ( annemden kalanlardan:) ) uzun acı yeşil bir kazak ve modası herhalde hiç geçmeyecek siyah kot pantolonumla aslında şimdilerde de aslında yeniden kullanılmaya başlanan derli toplu bir giyimle içimdeki eskileri kıyısından yakalıyorum. Postallarım bugüne gönderme yapsa da aslında vintage da bir havası var es geçmeyelim.

Evet direkt eski zamanların içine girdiğim, dibine dibine vurduğum da oluyor ama günlük kıyafette kullanımı zor parçalar her zaman tercih edilemediği için durum bu. İnşallah öyle bir kılığımı da sizlerle paylaşırım.

Bu arada artık karar verdim ayda bir esiden okuduğum bir kitabı tekrar okuyacağım. Yeni arayışlardan ve zaman zaman yaşadığım hayal kırıklıklarından yoruldum. Eski ve güvenilir limanına sığınır eninde sonunda insan. Ben de tanıdık dostlara bir merhaba diyeceğim ve gerçek edebiyatı hatırlayacağım. Bunun için ilk tercihim Mehmet Rauf ”Eylül”

Hepinize kendinizi iyi hissettiğiniz kalıplarda mutluluklar diliyorum.

Kazak: Addax Pantolon: Koton Ayakkabı: İnci

 

Kategoriler:   Genel, Günce, moda

Comments